Strony

Co motywuje moich ludzi? Karty do pracy zespołu

17 lip Co motywuje moich ludzi? Karty do pracy zespołu

Chcesz wiedzieć co motywuje twoich pracowników? Jakie są źródła ich motywacji oraz jak możesz wykorzystać te informacje do zarządzania swoim zespołem? No i najważniejsze – jak zdobyć te cenne informacje! Poniżej prezentujemy specjalnie w tym celu stworzone karty, które pomogą Ci opracować najlepszy sposób na motywowanie Twoich pracowników.

Skąd mogę wiedzieć, co motywuje moich pracowników? Jeślibym wiedziała, mogłabym rzeczywiście wpływać na ich motywację, skutecznie!

Dobra wiadomość jest taka, że masz możliwość poznać źródła motywacji Twoich pracowników co najmniej na kilka sposobów:

a. obserwować, co robią i na co reagują

b. próbować różnych sposobów motywowania i wyciągać wnioski

c. zapytać!

O tak, naprawdę. Możesz po prostu zapytać. Zrób na przykład takie spotkanie zespołu, na którym sobie o tym po prostu pogadacie. Będzie Wam łatwiej, gdy zamiast wymyślać na bieżąco, skorzystacie z gotowych kart pracy zespołu, które dla was przygotowałam. Są oparte na naukowo zbadanych źródłach motywacji o których możesz przeczytać w moim artykule Jak motywować pracowników.

 

Jak korzystać z kart pracy zespołu?

 

Wydrukuj i wytnij karty. Rozłóż je na stole. Poproś ludzi, żeby wybrali sobie jedną lub dwie karty, które odnoszą się do tego, co jest dla nich ważne w pracy. Porozmawiajcie o tym, co to jest i co sprawia, że wybrali akurat tę a nie inną kartę. W jaki sposób widzą, że ta karta jest realizowana w firmie / przez innych? Jakie oni sami podejmują działania, żeby ta karta mogła być realizowana?

Uzgodnijcie też: co z Waszej dyskusji chcielibyście utrzymać jako dobrą praktykę dla zespołu?

Przyjemności i użytecznych odkryć życzę!

Karty ściągniesz sobie stąd: Źródła motywacji – karty zespołu ETTA

 

Monika Chutnik

 

Konsultant rozwoju organizacji, trener międzykulturowy, facilitator, coach przywództwa. Ekspert i mówca. Przedsiębiorca i menadżer. Założycielka, obecnie Główny Konsultant firmy doradczej i szkoleniowej ETTA Leadership & Culture. Współzałożycielka i pierwszy prezes SIETAR Polska, Society for Intercultural Education, Training, and Research.

Stawiasz pierwsze kroki jako menadżer? Zamów cykl rozwojowy Effective Leader dla swojej organizacji.

Chcesz rozwijać swoje kompetencje w sposób indywidualny? Skorzystaj z coachingu lub mentoringu z Moniką Chutnik lub innym konsultantem ETTA. Napisz do ETTA.

Szukasz praktycznej wiedzy o zarządzaniu? Znajdziesz jej mnóstwo na profilach facebook i LinkedIn etta. Spotkaj się z nami na śniadaniach biznesowych połączonych z sesją warsztatową i dobrym neworkingiem!

 

O ETTA Leadership & Culture Consulting

etta Leadership & Culture Consulting tworzy i prowadzi wysokiej klasy programy rozwojowe ● współpraca międzykulturowa i zarządzanie międzykulturowe ● przywództwo i zarządzanie w międzynarodowych organizacjach ● warsztaty strategiczne i sesje rozwiązywania problemów ● efektywne wirtualne zespoły ● strategie zarządzania różnorodnością ● coaching biznesowy, executive coaching i coaching międzykulturowy

 

No Comments

Post A Comment
0

Subscribe to our newsletter