Strony

30 sierpnia Wrzesień pod znakiem SIETAR!

Wraz z końcem wakacyjnego lenistwa zbliża się czas wytężonej pracy oraz nowych, zawodowych obowiązków. Wrzesień  nie na darmo kojarzony jest okresem powrotu do szkoły, również ETTA w tym czasie planuje szereg wystąpień, które mają na celu intensywne szerzenie wiedzy na temat pożytków, jakie niesie ze sobą wielokulturowość.

Pierwszym tego typu przedsięwzięciem będzie nasz udział w Kongresie SIETAR Polska, który odbędzie się 15-16 września w Warszawie.

Temat tegorocznego Kongresu to Migracje, mobilność, międzykulturowość”, czyli obszar w którym eksperci ETTA mają naprawdę dużo do przekazania szerszej publiczności. Korzystając z tej niepowtarzalnej okazji, nasza trenerka Katarzyna Chrulska we współpracy   z Piotrem Plutą – przedstawicielem norweskiego Human Factors, pokażą uczestnikom niezawodny sposób na „przełamanie lodów”, który przydatny będzie nie tylko w kontakcie z obcokrajowcami, ale i w codziennej pracy.

 

Prezentacja narzędzia Diversity Icebreaker® (DI) będzie pierwszym punktem programu Kongresu. Głównym założeniem prowadzących  jest „rozruszanie uczestników” oraz podniesienie poziomu endorfin na sali – spóźnialscy będą musieli zadowolić się tradycyjną kofeiną.

Głównym założenie DI jest zmierzenie preferencji uczestników co do ich stylu komunikacjiinterakcji oraz różnych sposobów rozwiązywania problemów. Autodiagnoza następuje poprzez wypełnienie kwestionariusza, który dzieli uczestników na trzy grupy: Niebieską (zorientowani na zadania), Czerwoną (zorientowani na relacje)oraz Zieloną (zorientowani na zmianę). Jest to doskonały sposób zarówno nauporządkowanie informacji odnośnie własnej osoby, jak i na lepsze zrozumienie stylów komunikacyjnych przedstawicieli innych grup.

Metoda ta jest nie tylko intuicyjnie rozumiana przez uczestników, ale i skuteczna – co jest naukowo udokumentowane. Zastosowanie DI podnosi samoświadomość uczestników,  ułatwia zrozumienie i akceptację różnorodności, a w efekcie usprawnia komunikację w różnorodnych grupach, co owocuje wzrostem efektywności jej uczestników. Istotne jest to, że prezentowane narzędzie wykorzystywane może być w pracy z mniejszymi grupami,  jak i w wystąpieniach dla większego grona uczestników.

Udział w tegorocznym Kongresie SIETAR jest doskonałą okazją do poznania DI oraz uzyskania odpowiedzi na pytanie, jakim kolorem jestem. Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa  w Kongresie – zobaczcie jak „barwnie” i różnorodnie pracują eksperci ETTA! 

No Comments

Post A Comment
0

Subscribe to our newsletter