Strony

Monika

monika guzek

Trener umiejętności miękkich i kompetencji międzykulturowych, facylitator, project manager.

 

Monika pasjonuje się ludźmi, ich potencjałem, a także wpływem kapitału ludzkiego na rozwój przedsiębiorstw. Chętnie inspiruje innych do wyjścia ze strefy komfortu, ponieważ jak twierdzi „dopiero tam zaczyna się magia i prawdziwy rozwój”.

 

Jej międzynarodowa przygoda rozpoczęła się od ukończenia Międzynarodowych Studiów Gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz stypendiów naukowych w Niemczech i Chinach. Zainteresowana różnorodnością kulturową, przez dwa lata mieszkała i pracowała w Azji Południowo-Wschodniej, a przez kolejne 4 lata w Niemczech. Obecnie cieszy się życiem, dzieląc je pomiędzy Polską i Portugalią.

 

Od 11 lat zajmuję się marketingiem B2B i B2C, aktywnie wspiera działy handlowe w ich codziennej pracy, dostosowując produkty i metody wsparcia sprzedaży do lokalnych preferencji klientów. Posiada międzynarodowe doświadczenie jako Project Manager odpowiadając za projekty strategiczne, marketingowe i wdrożeniowe w krajach regionu EMEA, Ameryki Południowej i Azji Południowo – Wschodniej.

 

Zafascynowana różnorodnością kulturową i jej wpływem na przedsiębiorstwa, podjęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Współpracuje również z Uniwersytetem SWPS w Poznaniu oraz Universidade do Porto.
Jest autorką licznych publikacji i prelekcji na konferencjach poświęconych zagadnieniom zarządzania zespołami projektowymi, zespołami międzynarodowymi, różnicami pokoleniowymi w organizacjach, a także kulturowych uwarunkowań w biznesie międzynarodowym.

 

Corocznie pokonuje tysiące kilometrów i najłatwiej jest ją spotkać na lotnisku lub dworcu kolejowym. Uwielbia być w ruchu, poznawać nowych ludzi, ich kulturę i zwyczaje. Prezes Zarządu SIETAR Polska (2021-2023), członek Zarządu SIETAR Polska (2019-2021), członek SIETAR Europa, Young SIETAR i EIBA.

 

Pracowała m.in. dla:

ArcelorMittal, AXA XL, BI Polska, Capgemini, CBRE, CITI, DNV GL, Equinix, ESN Polska, L’Oreal (YSL), Francusko-Polska Izba Gospodarcza CCIFP,  Fresenius Medical Care, Fresenius Kabi, Fujitsu, Go Sport, Grenke, , Kramp, LUG S.A., PZU, Intive, Fundacji LYADA, Nexteer, OVH Cloud, Seco/Warwick SA, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Urzędu Miasta Poznania, Velux, Vivid Games, Fundacji Linguae Mundi, Universidade do Porto.

 

REFERENCJE

Szkolenie z Moniką otworzyło mi oczy na znaczenie różnic kulturowych w codziennej współpracy.
Warsztaty komunikacji powinny być obowiązkowym elementem szkolenia każdego pracownika w firmie IT.
Monika potrafi świetnie angażować uczestników do pracy w wirtualnych zespołach.
Webinar uświadomił mi znaczenie komunikacji 1:1 w wirtualnych zespołach.
Bardzo interesujący webinar!
Dzięki szkoleniu zapamiętam, że w komunikacji z pozycji lidera warto postawić na słuchanie, a nie tylko mówienie.
Monika dzieli się swoimi biznesowymi doświadczeniami, co jest bardzo ciekawe!
Trenerka bardzo energetyczna i sympatyczna!
Widać doświadczenie w międzynarodowym biznesie.
Polecam udział w szkoleniu każdemu, kto pracuje z przedstawicielami innych kultur!
0

Subscribe to our newsletter