Strony

05 wrz. Kompletujemy ekwipunek niezbędny do pracy trenera międzykulturowego!

Specyfika pracy trenera międzykulturowego wymaga nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej znajomości odmiennych kultur.  Związane jest to zarówno z pracą nad zasobem wiedzy, jak i doświadczeń zbieranych na drodze rozwoju zawodowego. Warto jest czasem przystanąć na moment i zastanowić się nad tym, jakie jeszcze elementy czy też narzędzia mogłyby być przydatne w trakcie tej „podróży”.

Celem warsztatu „Międzykulturowa walizka trenera” jest odpowiedź na pytanie o to, jakie wyposażenie jest niezbędne do wspierania mobilności i migracji w wielokulturowym świecie. Poprowadzą go 15 września na Kongresie SIETAR Polska dwie doświadczone ekspertki ETTA – Monika Chutnik oraz Anna Zelno.

Trenerzy międzykulturowi w świecie o wzrastającej mobilności i rosnącej intensywności wielokulturowych społeczeństw, doświadczają rosnącej presji profesjonalizowania się. Aby być dobrze wyposażonym do zawodowej pracy w roli trenera międzykulturowego, potrzeba szeregu rozmaitych narzędzi które będą mogły wspierać pracę.

Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną wybrane narzędzia z praktyki trenerów międzykulturowych z Europy i świata. Każdy z uczestników będzie mógł poddać się refleksji oraz odpowiedzieć na pytania:

  • Jakiego rodzaju modelinarzędzi oraz testów potrzebuję żeby w pełno analizować potrzeby Klienta?
  • Jakiego rodzaju metodgier i ćwiczeń potrzebuję żeby efektywnie wspierać rozwijanie międzykulturowej kompetencji?
  • Czego potrzebuję osobiście, żeby wspierać ludzi i organizacje w sposób efektywny i profesjonalny?

Każdy z uczestników uzyska przegląd profesjonalnych narzędzi stosowanych do diagnostykiszkolenia oraz rozwijania międzykulturowej kompetencji, jak również obszarów poszerzania indywidualnych umiejętności trenerskich.

Sesja stworzy przestrzeń do wymiany dobrych praktyk związanych ze stosowaniem różnych narzędzi oraz dróg rozwoju, co pozwoli każdemu uczestnikowi zaplanować sposób w jaki skompletuje własną „międzykulturową walizkę trenera”.

No Comments

Post A Comment
0

Subscribe to our newsletter