Strony

Katarzyna

Trener w zakresie różnic kulturowych i negocjacji międzynarodowych.
Prowadzi szkolenia w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów od 2000 roku. Negocjuje w środowisku międzynarodowym od 1995 roku. Prowadziła szkolenia nie tylko dla Polaków, ale również dla Portugalczyków i Rosjan. Specjalizacja Katarzyny to różnice międzykulturowe, negocjacje międzynarodowe, zarządzanie projektem, zarządzanie projektem w środowisku wielokulturowym.

 

W ramach pracy dyplomowej MBA prowadziła badania nad kulturą biznesu: „Różnice kulturowe w biznesie międzynarodowym. Porównanie polskiej kultury biznesu z kulturami wybranych partnerów handlowych”, pod opieką amerykańskiego profesora Richarda Gestelanda. Katarzyna jest osobą wszechstronną, oprócz zarządzania i marketingu (na Politechnice Gdańskiej, wiedza pogłębiona na MBA w GFKM) studiowała również dziennikarstwo, pedagogikę i filozofię chrześcijańską. Zainteresowanie różnicami kulturowymi pojawiło się w czasie studiów w Wielkiej Brytanii w European Business Management School.

 

W pracy zawodowej przede wszystkim szuka firm i zadań związanych ze środowiskiem międzynarodowym. Pracowała min. jako Import & Logistics Manager w firmie importującej kawę z Ameryki Południowej, jako Business Processes & Quality Manager oraz Chief Human Resources Officer w międzynarodowej firmie produkcyjnej. Odpowiedzialna była za opracowanie i wdrożenie systemu zarządzania procesami i Balanced Scorecard. Autorka strategii organizacji i zarządzania oraz strategii zarządzania zasobami ludzkimi w międzykulturowej korporacji. Pracowała również jako Dyrektor Zakupów i Logistyki w fabryce mebli. Najciekawszym zadaniem na tym stanowisku było budowanie efektywnych relacji z zagranicznymi dostawcami w Europie, Azji i Ameryce Środkowej.

 

Obecnie pracuje w OGP Gaz-System S.A. jako Manager ds. Strategii i Wsparcia Projektów.
W codziennej pracy wykorzystuje wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu projektami międzynarodowymi. W systemie koordynacji Projektu Budowa Terminala LNG w Świnoujściu współpracuje z przedstawicielami międzynarodowych konsorcjów budowlanych zaangażowanych w budowę Gazoportu i wielu zagranicznych firm, instytucji i organizacji związanych z rynkiem LNG. Była związana z sektorem energetycznym również w poprzedniej firmie pełniąc funkcje Dyrektora Biura Strategii i Biura Wsparcia Projektów w PGE Górnictwo i Energetyka S.A. Reprezentuje firmę w czasie spotkań i konferencji międzynarodowych (jako panelista lub moderator).

 

Hobby: Podróże, poznawanie innych kultur. Katarzyna mówi płynnie po angielsku i hiszpańsku. Komunikuje się po włosku i rosyjsku. Każdy urlop przeznacza na ciekawą wyprawę zagraniczną. Zwiedziła ponad 50 krajów. Ma zagranicznych przyjaciół na sześciu kontynentach.

 

Pracowała m.in. dla:
AirHelp, Aperam, ARAW, ArcelorMittal, Danone, Gdansk Foundation for Management Development, Mondelez, PGE, Schneider Electric, VTS Clima

 

 

Subscribe to our newsletter