Strony

20 Mar Jak odnieść międzynarodowy sukces – case study ETTA

CS Successful abroad - black-and-white-flight-man-person

Odnosząca sukcesu, wpływowa manager – to był jeden z powodów dla których to właśnie ona otrzymała propozycję objęcia nowej pozycji w Polsce, która wymagała od niej wyprowadzki z jej ojczyzny, Rosji.

Było tyle rzeczy o których chciała wiedzieć. Niejednokrotnie wyczuwała nić subtelnych relacji i powiązań w pracy, czasem odnosząc wrażenie, że narusza ich równowagę.

Z drugiej strony, nie była w stanie osiągać swoich celów tak szybko jak sobie tego życzyła. Plotki głosiły, że była postrzegana jako zbyt wymagająca, trudno budująca zaufanie, co sprawiało, że wiele relacji zawodowych wisiało na włosku. Jednak firma chciała obiecującego menedżera, który będzie rozwijał się w znacznie szybszym tempie i zdali sobie sprawę, że może trening realokacyjny jest czymś czego tutaj brakuje.

Trening relokacyjny jako remedium nie tylko na szok kulturowy

– Co?? Naprawdę?? Ale dlaczego oni mogliby tak myśleć? – Były to jedne z jej częstych reakcji w czasie całego treningu realokacyjnego przygotowującego do życia w Polsce, który otrzymała krótko po przyjeździe. Było to bardzo cenne, aby na samym początku nauczyć się tyle o kraju, zachowaniach i różnicach, a przede wszystkim o tym, w jaki sposób jej polscy koledzy będą odbierali jej zachowanie. Jej analityczny umysł współgrający razem z naturalną inteligencją i doświadczeniem z wcześniejszych pozycji, pracował jak szalony.

Analizy jej nabytych zachowań w porównaniu do kraju, w którym przebywała, były początkiem przełomu. – Mam pomysł, co mogło być przyczyną ukrytych motywów w niektórych z zachowań, ale przede wszystkim

– odkryłam możliwości jakie daje nauka z innej kultury.

– powiedziała podczas rundy zamykającej.


Jeżeli Ciebie też czeka wyjazd na kontrakt do innego kraju, lub szukasz wsparcia dla kogoś ze swojej organizacji – spytaj o trening relokacyjny Aleksandrę Jarocińśką – aleksandra.jarocinska@ettaconsult.eu

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

0

Subscribe to our newsletter