Strony

10 Mar Budowanie relacji – case study ETTA

To było dla nich bardzo ważne, aby upewnić się, że nie popełniają poważnego błędy wychodząc z niemieckiej siedziby w poszukiwaniu lokalnych dostawców w Polsce i innych krajach sąsiedzkich.

– Czy Ci ludzie są w ogóle kulturalni? – wydawało się pytać spojrzenie jednej z HR Managerów, kiedy wchodziłam do pokoju.

 

 

 

I tym razem pomogło trochę wiedzy o kulturze

To mógł być jeden z naszych najbardziej obiecujących Klientów, dopiero co zaczęliśmy biznes w zakresie konsultacji, bardzo świeży na dzikim, wolnym rynku. Przygotowaliśmy wszystko, a nawet trochę więcej – posiadaliśmy całą dokumentację wydrukowaną w kolorze, dobrze przygotowaną i obszerną prezentację w PowerPoincie mieliśmy pod ręką, tak na wszelki wypadek. Parę powitalnych słów po niemiecku pomogło przełamać pierwszą barierę, mówienie w ich języku ojczystym – budowało naszą wiarygodność.

To nie była łatwa decyzja

aby wyrwać ich z bezpiecznego świata zaufanych dostawców w Niemczech – Bardzo długo to rozważaliśmy – powiedział mi HR Manager – Jednak teraz wydaje się to być koniecznością. Bardzo trudno znaleźć osoby, które mówią płynnie po niemiecku w tych krajach, a język nigdy nie powinien być jedynym kryterium w przypadku zatrudniania przyszłych managerów.

Zauważyliśmy, że międzynarodowa załoga była bardzo cicha na treningach w centrali firmy. To bardzo prawdopodobne, że bariera językowa była zbyt duża – nie musimy chyba dodawać, że wszystkie szkolenia i treningi dostarczone w Niemczech, prowadzone są po niemiecku. Ta niemiecka firma zrobiła duży krok – zaufali nam.

Okazało się to dobrym wyborem

Zaskoczeni, odkryli, że możemy mówić o wypełnieniu luk kompetencyjnych, projektowaniu programów nauczania, a także doradztwie w systemie oceny. Zaprojektowaliśmy i poprowadziliśmy program rozwoju na trzech poziomach dla kadry zarządzającej i praktyczne sesje dotyczące prowadzenie wywiadów oceny.

Programy w Polsce były tak wysoko cenione przez uczestników, że zostaliśmy zaproszeni przez firmę, aby wspierać ją także w innych krajach. Dobrze to wiedzieć! ! – Jesteśmy zadowoleni z długoterminowej relacji, którą, miejmy nadzieję, udało się nam wybudować!


Jeżeli poszukujesz firmy doradczo-szkoleniowej, gdzie praca w obcym języku jest standardem a konsultanci mają doświadczenie w międzynarodowym biznesie – ETTA jest właściwym adresem. Dowiedz się jak rozumiemy rozwój liderów i skonsultuj się bezpośrednio z Aleksandrą Jarocińską, która odpowiada za relacje z Klientami – aleksandra.jarocinska@ettaconsult.eu

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

0

Subscribe to our newsletter