Strony

15 Kwi The right candidate: case study

CS The right candidate

Kiedy wszedł do pokoju I zaczął mówić, każdy zrozumiał dlaczego nie był jeszcze gotowy aby objąć pozycję o którą się starał. Ten inteligentny i ciężko pracujący manager finansowy był mocno polecany przez polską organizację na stanowisko Dyrektora Finansowego w narodowym zarządzie/biurze grupy. Mimo faktu, że znali go wcześniej, francuscy dyrektorzy byli ciekawi propozycji, aby rozważyć go jako kandydata na to stanowisko. Jednak to co mówił, bądź jak to mówi – nie był sposobem w jaki powinien wyrażać się menedżer.

-Jestem przekonany, że powinniśmy poczekać na lepszego kandydata – szeptał jeden z dyrektorów do drugiego. – Jednak był mocno rekomendowany. Ta polska organizacja sądzi, że jest właściwym mężczyzną na to miejsce. – Może jednak powinniśmy poczekać, aż stanie się lepszym kandydatem. – Zdecydowała organizacja wysyłająca i tym samym rozpoczęła poszukiwania opcji rozwoju. Coaching wydawał się być najlepszą opcją jak do tej pory, więc zapewniliśmy doświadczonego coach’a kariery aby wsparł kandydata w przygotowaniu do podjęcia kroku w swojej karierze. – To niesamowite, widzieć, w jaki sposób się zmienia. Każdy to potwierdza – Kosultant HR był zaskoczony jak widoczne mogą być rezultaty coachingu.

Pół roku – tak długo rekruterzy czekali, aby kandydat lepiej dopasował się do danej pozycji. Właściwie, czekali trochę dłużej. Jednak ich wybór był prawidłowy.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Subscribe to our newsletter