Strony

02 Kwi Różnorodność może być zabawą… nawet dla grupy 100 osób! : case study

– To musi być zabawa! – Stwierdzili podczas naszych rozmów o planach dotyczących Tygodnia Różnorodności. Odnowiona organizacja z sektora chemicznego już do tej pory dwa razy organizowała takie wydarzenia, które jednak nie okazywały się takim sukcesem jak się spodziewano. Co oferujecie?, chcieliśmy zapytać, jednak problem leżał gdzieś indziej – Co chcecie osiągnąć?, zapytaliśmy w zamian.

Różnorodność i zmiana to ważny temat dla tej firmy. To nie było tylko „zadanie z centrali”.. Ta polska organizacja miała nadzieję na wykreowanie luźnej i otwartej atmosfery w pracy, wspierając nie tylko otwartość na rudzi, którzy mogą być różni, ale także wspieranie wewnętrznych rotacji i rozwoju. Różnorodność i zmiana to jeden ze sposobów na utrzymanie talentów, równocześnie poprzez docenienie ich unikalności, a także pozwalając rozwijać się wewnątrz organizacji – zamiast pozwalać im na poszukiwanie nowej pracy w środowisku zewnętrznym.

I naprawdę mieli dużo do zaoferowania. Pytaniem było – jak możemy stworzyć bardziej otwartą komunikację i obudzić w nich ciekawość do zmian. Przynajmniej – sprawić, by byli nieco bardziej otwarci. Mieliśmy tylko dwie godziny, aby poprowadzić wydarzenie dla ponad 100 uczestników.

Zdecydowaliśmy się na Diversity Icebreaker. Świetne narzędzie dla ludzi, aby odkryć różnice między nimi, łączące ich zainteresowania, aby po prostu dowiedzieć się więcej o sobie i innych. Całe wydarzenie poprowadzić miał jeden trener, razem z asystentami, którzy wspierali grupy pracujące na poszczególnych kolorach. Było to naprawdę inspirujące, aby zobaczyć jak dużo mądrości płynie z każdej z podgrup i jak widoczna była dynamika pracy każdego koloru.

Każdy z nas jest wyjątkowy. Każdy z nas jest potrzebny. Potrzebujemy także innych kolorów! – wynik sesji rozbrzmiewał po Sali. W jaki sposób możemy korzystać z własnego potencjału nawzajem? – Użyliśmy interaktywnej metody pracy z dużą grupą, aby utrzymać dynamikę na przyzwoitym poziomie. Wynik sesji był bardzo satysfakcjonujący dla obu stron!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Subscribe to our newsletter