Strony

12 Lut Opportunities of change: case study

Mieliśmy dość tej hierarchicznej struktury – od teraz ludzie będą pracować bezpośrednio z kolegai z Czech I Rumunii – Po prostu ot tak? – Zapytaliśmy.- Po prostu, ot tak. – Teraz, na pierwszy rzut oka mogą spodziewać się sporego szoku, kiedy dowiedzą się odnośnie zmian jakie nas czekają. Chcemy, aby ich opór był jak najmniejszy, a rozwój i performance – jak największy. Czy możecie coś z tym zrobić? – To brzmiało jak jedno z tych magicznych zaklęć „ Proszę Was, Konsultanci, zróbcie w tym miejscu trochę magii, żeby wszystko poukładać”

Ta tradycyjna organizacja, realizująca operację w tradycyjnej branży, gdzie średnia wieku pracowników wynosiłą 47, dołączyła do nieuniknionego procesu interkontynalizacji. (internationalization). Jakiś czas temu firma została zakupiona przez zagranicznego inwestora I obecnie cały zarząd składał się z obcokrajowców. Ogromne zmiany miały miejsce.

Jednak w całej tej zaprojektowanej efektywności, ludzie czasami po prostu się gubili I działali ze sporym oporem do nowego system. To uniemożliwiało wykonanie najprostszych czynności i restrukturyzacja mogła okazać się złym wyborem. To było tym, czego chcieli uniknąć dla wszystkich osób z działu procurement.

– Co za okropny szok, takie ogłoszenie! Co za stres, jaki strach. To wymagało delikatnej pracy z emocjami i uczuciami. Nasi trenerzy pracowali w three paralel smaller groups. Reakcja na ogłoszenie wygłoszone dosłownie przed chwilą: złość – co tracimy z taką zmianą? Nadzieja – jakie szanse daje nam taka zmiana? Gathering – co możemy zrobić, aby pomóc?

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Subscribe to our newsletter