Strony

Barbara

Ekspert Międzykulturowy, Trener Biznesu, Coach Integralny, Praktyk Medytacyjny

 
„Tam, gdzie kończy się strefa komfortu, tam zaczyna się prawdziwa nauka” – to motto życiowe Barbary.
Barbara Bartczak doktoryzowała się w obszarze kultury i polityki niemieckiej. Posiada dyplom eksperta w zakresie organizacji i komunikacji menedżerskiej Polsko-Amerykańskiego Studium Central Connecticut State University New Britain, Connecticut oraz Politechniki Wrocławskiej.

 
Od ponad 10 lat pracuje w obszarze współpracy międzynarodowej, mieszkając w Holandii, w Niemczech i w Polsce. Realizuje projekty szkoleniowe dla międzynarodowych organizacji biznesowych, agencji rządowych oraz terenowych organów administracji. W swojej roli wspiera menedżerów i pracowników w podnoszeniu ich efektywności w międzynarodowej współpracy. Szkolenia prowadzi metodami, które łączą zbalansowanie ciała, umysłu, ducha i duszy.

 
Barbara realizuje międzykulturowe projekty i szkolenia w Polsce i w Niemczech, a ponadto m.in. w Indiach, w Tajlandii, czy też w Singapurze.
Jest autorką publikacji o tematyce międzykulturowej i biznesowej, np. Kierunek Skandynawia. Działania ekonomiczne w Danii, Finlandii, Szwecji i Norwegii, wydanej przez Polsko-Skandynawską Izbę Gospodarczą, czy też serii artykułów poświęconych różnicom międzykulturowym.
Barbara jest współzałożycielką i Członkiem Honorowym SIETAR Polska (Society for Intercultural Education, Training, and Research).
Poza pasją związaną z zagadnieniami międzynarodowymi (politycznym, społecznymi i kulturowymi) pasjonuje się rozwojem Globalnego Południa oraz krajów MEDA. W trakcie ostatnich 3 lat, 20 miesięcy spędziła w Azji.

 
Jej zainteresowania to psychologia humanistyczna w perspektywie filozofii zen oraz coaching. Aktualnie rozpoczyna 3 rok 4letniego programu edukacyjnego dla terapeutów w Humaniversity© w Holandii. Zdobyte umiejętności przekuwa na moduły biznesowe.

 

 

Pracowała m.in. dla:

ArcelorMittal, Bosch, Capgemini, Ericpol, Genpact, Google, Heineken, HP, IBM, Klaushenke&Vorwerk, Opel, Pfizer, Pfleiderer, Polpharma, Tieto, UBS, Volkswagen, VOLVO, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, Wrocław 2012, Anna Lindh Foundation Polska

 

 

 

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl